• Çorlu Kaymakamı Değişti
Çorlu Güncel

Çorlu Kaymakamı Değişti

  • 12 Ağustos 2022
  • 1000 Kez Okundu

Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı İstanbul ili Fatih İlçesi Kaymakamlığına atanırken, yerine İstanbul Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan atandı.

Çorlu, Süleymanpaşa, Hayrabolu, Muratlı ve Çerkezköy ilçelerinin kaymakamları da değişti. Çerkezköy Kaymakamı Mustafa Duru Ankara İli Çankaya ilçe kaymakamlığına atanırken yerine Bakırköy Kaymakamı Nazmi Günlü atandı. Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya Hatay Vali Yardımcılığına atanırken yerine Gebze Kaymakamı Mustafa Güler atandı. Muratlı Kaymakamı Ömer Dereci Artvin Vali yardımcılığına atanırken yerine Gaziantep Vali Yardımcısı Bülent Uygur Muratlı Kaymakamlığına atandı. 

KAYMAKAM MUSTAFA ELDİVAN’IN ÖZGEÇMİŞİ

1972 yılında Kayseri de doğdu. Ortaöğrenimini İncesu Lisesinde, Lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı. 05.01.1999 da Çorum Kaymakam Adayı olarak görevine başladı. Sırasıyla Mecitözü, Gülnar, Kıbrıscık ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Dokuz ay süreli mesleki ve lisan eğitimini İngiltere’nin Nottingham şehrinde Nottingham Üniversitesinde tamamlayan Kaymakam Eldivan, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde "6-7 Eylül Olayları Işığında Türkiye’nin Azınlık Politikası ve Yansımaları" konusunda da yüksek lisans çalışması yaptı.   Kemaliye, Doğanşehir, Hacıbektaş, Havran ve Avanos Kaymakamı olarak görev yapan Kaymakam Eldivan 04.03.2016 tarihli bakanlık onayı ile de Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine Vekaleten atanmıştır.1 Aralık 2016 Tarihli ve 29905 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanan İçişleri Bakanlığı’nın: 2016/861 Karar Sayılı kararnamesi ile İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atanan Kaymakam Mustafa Eldivan, yeni kararname ile Çorlu Kaymakamlığına atanmıştır.