• Ergene Velimeşespor Kahramanmaraş Deplasmanına Gidiyor
Ergene

Ergene Velimeşespor Kahramanmaraş Deplasmanına Gidiyor

  • 02 Aralık 2022
  • 511 Kez Okundu

Türkiye 3. Futbol Ligi 2. Grupta yer alan Ergene Velimeşespor 15. Hafta maçında deplasmanda Kahramanmaraşspor takımı ile karşı karşıya gelecek. 4 Aralık 2022 Pazar (yarın) oynanacak olan karşılaşma saat 14.00’de başlayacak.

4 Aralık Pazar günü oynanacak karşılaşmada Ankara bölgesi hakemlerinden Burak Demirkıran düdük çalacak, yardımcılıklarını Kayseri bölgesi hakemlerinden Hacı Mehmet Ekmekyermez ile Halit Karacabay yapacak. Karşılaşmada dördüncü hakem olarak ise Çankırı bölgesi hakemlerinden Kerim Çataklı görev alacak. Mücadele öncesi Ergene Velimeşespor 17 takımlı grupta 11 puanla 14. sırada yer alırken Kahramanmaraşspor takımı ise 9 puanla 16. sırada bulunuyor.

İki Takım Arasında 6. Maç
Türkiye 2. Futbol Liginde 3 sezon boy gösteren Ergene Velimeşespor bu sezonların tamamında Kahramanmaraşspor takımı ile aynı grupta yer aldı. İki takım arasında 2019 yılında Kahramanmaraş’ta oynanan maçı Ergene Velimeşespor 4 – 0 kazanmış liglere pandemi nedeniyle ara verilmesinden ötürü Velimeşe’de oynanması gereken rövanş maçı ise oynanamamıştı. 2020 – 2021 sezonunda ise ligin ilk yarısında Velimeşe’de oynanan maçı Ergene Velimeşespor 1 – 0 kazanırken Kahramanmaraş’ta oynanan maçı ise Kahramanmaraşspor takımı kazanmıştı.

Geçtiğimiz sezon da aynı grupta yer alan ve birlikte küme düşen iki takımın mücadelelerinde Velimeşe’deki maç 2 – 2, Kahramanmaraş’ta oynanan maç ise 1 – 1’lik eşitlikle tamamlanmıştı. İki takım daha önce 5 kez karşı karşıya gelmiş, bu maçların ikisini Ergene Velimeşespor, birini Kahramanmaraşspor kazanırken iki maç da eşitlikle sona ermişti.