• Çorlu'ya Yeni Okul Kazandırılıyor
  • Çorlu'ya Yeni Okul Kazandırılıyor
Çorlu Güncel

Çorlu'ya Yeni Okul Kazandırılıyor

  • 01 Aralık 2022
  • 721 Kez Okundu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu'nun aldığı kararla "81 İle 81 Okul Projesi" kapsamında oda ve borsaların bulunduğu il ve ilçelerde 154 adet okul yaptırıyor.

 

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde, Çorlu Belediyesi, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ve Çorlu Ticaret Borsası’nın da katkılarıyla Çorlu’ya yapılacak olan 24 derslikli okul binası yapımı için düzenlenen protokol 30 Kasım 2022 Çarşamba günü imza altına alındı.

Tekirdağ Valiliği’nde gerçekleştirilen imza törenine; Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Vali Yardımcısı Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı Murat Eren, Çorlu Kaymakamı Mustafa Eldivan, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Basri Kuzu, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, Çorlu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Ertan katılımda bulundu.

“Çorlu TSO olarak bölgemizin ihtiyaçlarına her zaman duyarlıyız” 
Konu hakkında açıklamada bulunan Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan; “Eğitime yatırımı, geleceğe yapılan en büyük yatırım olarak gören Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun vizyonu çerçevesinde, bölgemizin ihtiyaçlarına sessiz kalmayarak  üzerimize düşeni yaptık. Bu gün de imzalanan protokol ile 24 derslik ilkokul binası yapımı için gerekli çalışmalara başlıyoruz. Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası olarak sosyal sorumluluğumuz gereği bölgemizin ihtiyaçlarına her zaman duyarlıyız” dedi.

İzzet Volkan; “Ulu  önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün vurguladığı gibi; Okul sayesinde, okulun vereceği ilim ve fen sayesindedir ki, Türk milleti, Türk sanatı, Türk ekonomisi, Türk şiir ve edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.  Bu doğrultuda; Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, daha modern eğitim kurumlarında bilgi ve birikimle donatılıp ülkemizi bulunduğu noktadan daha ileriye taşınması konusunda elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.  Çorlumuz adına; TOBB camiasına, Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Tekirdağ Valisi Sayın Aziz Yıldırım’a, Çorlu Kaymakamı Sayın Mustafa Eldivan’a, Çorlu Belediye Başkanı Sayın Ahmet Sarıkurt’a,  Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan’a, Çorlu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yüksel Ertan’a, Odamız Meclis Üyelerine ve tüm üyelerimize  teşekkürlerimizi sunuyoruz. Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası olarak bölgemize yapılacak her türlü yatırımın destekçisi olacağız” ifadelerini kullandı.