• Başkan Yüksel Depremzede Aileleri Yalnız Bırakmadı
Ergene

Başkan Yüksel Depremzede Aileleri Yalnız Bırakmadı

  • 07 Şubat 2024
  • 2838 Kez Okundu

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen depremlerin yıldönümünde depremin ardından Sevgi Kenti Ergene’ye yerleşen depremzede aileleri yalnız bırakmadı.

İlk olarak Sağlık Mahallesinde ikamet eden ve depremde eşini kaybeden Mehmet Aytemiz’in okuttuğu mevlide katılarak depremde hayatını kaybedeneler için dua eden Başkan Yüksel daha sonra ise depremin ardından Hatay’dan gelerek Ergene’ye yerleşen Yusuf Yaşman ve ailesini Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Candan Yüceer ile birlikte ziyaret etti.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde eşini kaybeden Mehmet Aytemiz’in Sağlık mahallemizdeki evinde okuttuğu mevlide katıldım. Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim bir daha böyle afetleri yaşatmasın inşallah diyen Başkan Yüksel, “Ülkemizi derinden yaralayan, acısını hala yüreğimizde hissettiğimiz 6 Şubat depremlerinin yıldönümünde Hatay’dan gelerek ilçemize yerleşen depremzede Yusuf Yalman ve ailesini Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Candan Yüceer ve belediye başkan yardımcımız Ayça Albayraktar ile birlikte ziyaret ettik. Bizleri evinde ağırlayan Yalman ailesine misafirperverliğinden ötürü teşekkür ediyorum. Depremin ardından ilçemize yerleşen depremzede ailelerimizin ilk günden itibaren yanlarında olduk, yanlarında olmaya devam ediyoruz. Tüm ihtiyaçlarında Ergene Belediyesi olarak yanlarındayız” dedi.