Çorlu Avrupayakası Gazetesi

Ozan Turan

Tekirdağ – Urfa Yolcusu Kalmasın Kalkıyor…

Ozan Turan

[email protected]

Tekirdağ Valiliği geçtiğimiz hafta Urfa`ya bir gezi düzenlemiş. Güzel bir gezi olduğuna inancımız sonsuz. Bu tür gezilerin kültürel ve sosyal açıdan çok faydalı olacağını düşünüyorum. Geziye katılan heyete baktığımızda Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, NKÜ Rektörü Osman Şimşek, Vali Yardımcısı İl Genel Sekreteri Mustafa Yel, İl Genel Meclis Başkanı Orhan Perçinoğlu, İl Genel Meclis Üyeleri, STK temsilcileri ve basın mensupları görünüyor. Liste güzel bir sıkıntı yok gibi gözüküyor ama basın mensuplarının neye göre kimler tarafından seçildiği konusunda benim ve Çorlu’da bulunan basın mensubu arkadaşlarımın tepkisini almış durumda bu liste. Çorlu’dan hiçbir basın mensubu arkadaşımızın bu gezide yer almaması düşündürücü bir olay gibi gözüküyor. Bu geziye katılan basın mensubu arkadaşlara sözümüz yok onlar davete icabet etmişler. Konu, heyetin neye göre kim ya da kimler tarafından hazırlandığı ile alakalı. Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’nın bu konu hakkında hassas davranacağına ve daha sonraki düzenleyecekleri organizasyonlarda adaletli ve hakkaniyetli bir sonuca varacağına inancım sonsuz. Vali Yerlikaya’nın basına verdiği önemi ve değeri de buradan sizlere paylaşmak isterim. Bizlere verdiği ehemmiyetten dolayı kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. Bu arada Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’yı çalışmaları ve bu çalışmalardaki özveri ve hırsını takdirle takip ediyorum. Tekirdağ’a yakışan genç, aktif, dinamik, hırslı ve çalışkan bir Vali olmasından ötürü bir Tekirdağlı olarak şanslı olduğumuza inanıyorum. 

Kaymakam Hulusi Doğan

Çorlunun yaklaşık 10 senedir bir Kaymakam sıkıntısı olduğunu herkes benim kadar biliyordur ama bunu bilen sadece Çorlu’nun belli bir kısmı. Bundan 10 ay önce sokakta bir kişiye sorsan Kaymakam kim, tanıyor musun? diye Çorlu’nun yüzde 90`ı olumsuz yanıt verirdi. Geçtiğimiz dönemde Antalya’nın Alanya İlçe Kaymakamlığı’ndan Çorlu Kaymakamlığına atanan Hulusi Doğan Çorlu’da kimsenin beklemediği şekilde bir değişim getirdi. Bu değişim ve oluşum Kaymakam Doğan’ın Çorlu halkı ile kenetlenmesini ve Çorlu’da bir Kaymakam olduğuna inancını göstermeye başladı. Yıllardır Çorlu’nun Beldeleri, Köyleri, Mahalleri ve Çorlu halkı Kaymakamın yüzünü görmüş değildi. Kaymakam Doğan çalışkan, çok aktif ve her kesime hitap eden bir Kaymakam olarak Çorlu’daki dengeleri değiştirmeye, tanınmaya ve sevilmeye başladı. Çorlu halkının Kaymakam Doğan’ı gördüklerindeki tepkileri de bu söylediklerimi doğruluyor. Kaymakam Doğan’ın Çorlu için iyi şeyler yapacağına ve Çorlu’daki Kaymakam profilini değiştireceğini inancım sonsuz.

Bakan Bağış’ın Basın Toplantısı Neden İptal Edildi

Geçtiğimiz hafta Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Çorludaydı. Çorlu’da bir dizi ziyaretler yapan Bakan Bağış daha sonrasında AK Parti Çorlu İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği Siyaset Akademisine katılarak burada bir konuşma yaptı. Bunun sonrasında Bakan Bağış’ın programı ile ilgili 16.00 – 16.10 arası basın mensupları ile toplantı vardı. Ama ne hikmetse bu program yapılmadı. Bu basın toplantısının neden ve kimler tarafından iptal edildiğini AK Partili yetkililere sorduğumuzda da doğru düzgün bir cevap alamadık. Çorlu’daki basın mensupları neden Bakan Egemen Bağış’la karşı karşıya getirilmedi sorusu da basın camiasında bolca yankılandı.

Hangi CHP’li Meclis Üyesi, Bakan Bağış’la Özel Olarak Görüştü

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış AK Parti Çorlu İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği Siyaset Akademisinde konuşmasının ardından CHP’li bir meclis üyesi ile görüşmesi de Çorlu’daki siyaset kazanını iyice kaynattı. CHP’li Meclis üyesi acaba AK Partiye mi geçecek, yoksa bu görüşmeler bunun sinyallerimi demekten kendimi alamıyorum. Bazıları bu meclis üyesinin zaten AK Parti ile birlikte çalıştığını ve bununda CHP içerisinde huzursuzluk yarattığını dile getirerek, bu meclis üyesi hakkında gerekli işlemin CHP Çorlu İlçe Başkanlığı tarafından yapılması gerektiğini düşündüklerini ifade ediyorlar.

İyi Haftalar Dileğiyle...

Yazı 12134 kez okundu

Ozan Turan Köşe Yazıları