Çorlu Avrupayakası Gazetesi

Ozan Turan

10 Ocak'ta Bari Bizi Dinleseydiniz!!!

Ozan Turan

[email protected]


Merhaba sevgili okurlar. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebeti ile ilgili Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bir otelde basın toplantısı düzenledi. Toplantının daveti basın toplantısı ve ardından öğle yemeği diye duyuruldu. Gazete olarak davete katılım sağladık, uzun süren ve basın mensupları tarafından tepkiyle karşılanan toplantının ardından davetten ayrıldık.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak toplantıya CHP ve İYİ Parti Tekirdağ İl ve Merkez İlçe Başkanları ile katıldı. Toplantının siyasi bir toplantıya dönüştürülmesi Kadir Albayrak ile başladı CHP İl Başkanı ile devam etti. Toplantı AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’in Başkan Kadir Albayrak’a Tekirdağ genelinde Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yapılamayan ve yarım kalan hizmetlerin eleştirilmesi sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın bu eleştirilere cevap verme toplantısına dönüştü. Başkan Albayrak, Tekirdağ genelinden toplantıya katılım sağlayan basın mensuplarına resmen Büyükşehir Belediyesinin daire amirleri ve müdürlerinden brifing alır gibi bir toplantı gerçekleştirmiş oldu. AK Parti tarafından sorulan sorulara daire amir ve müdürleri tarafından cevaplar verildi. Söyleyeceğim o ki Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde basın mensuplarını siyasi şov yaparak ağırladı.

Ben bir basın mensubu olarak bu toplantının bizler için gerçekleştirilmiş bir toplantı olmasını isterdim. Siyasi bir toplantının dışında Tekirdağ’ın her ilçesinden oraya gelen basın mensubu arkadaşımın ilçesi ile ilgili sormak istediği birçok soruya cevap alabilecek bir toplantı olmasını isterdim. Basın mensuplarının sıkıntılarını sorunlarını ve çözüm yollarının konuşulduğu bir toplantı olmasını isterdim. Fakat bu toplantının öncelikli amacı olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününün dışında gerçekleştirilmiş bir toplantı olması hem benim hem salonda bulunan diğer basın mensubu arkadaşlarım tarafından tepki gördü.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak bu toplantıda günün anlam ve öneminin dışında kendi siyasi kavgasına cevap vermekle geçiştirdi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde hiçbir basın mensubunu dinlemeden geçiştirilen bir toplantı yaptı. Toplantı ile ilgili yazılacak daha çok şey var bir daha ki köşe yazımda onları da dile getireceğim.

Sayın Başkan, başka zaman zaten fazla dinlemiyorsunuz 10 Ocak’ta bari bizleri dinleseydiniz iyi olurdu.

Bu mesleğe gönül vermiş işini layıkıyla yapan basın mensubu arkadaşlarımın, abilerimin, ablalarımın, kardeşlerimin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutluyorum.

Yazı 11121 kez okundu

Ozan Turan Köşe Yazıları