• Alt Yapıda Son Aşamaya Gelindi
  • Alt Yapıda Son Aşamaya Gelindi
Çorlu Güncel

Alt Yapıda Son Aşamaya Gelindi

  • 10 Haziran 2024
  • 272 Kez Okundu

Önerler Mahallesi’nden Zafer Mahallesi’ne uzanan alt yapı çalışmalarının Temmuz Ayı sonu gibi bitmesi bekleniyor.

6 kilometrelik içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hat çalışmaları Önerler Mahallesi ve Zafer Mahallesi’nde devam ediyor. Önerler Mahallesi’nden başlayan yağmur suyu ve kanalizasyon hatları Zafer Mahallesi’ne kadar getirilecek. Geçtiğimiz yıl başlayan çalışmaların 30 Temmuz 2024 tarihinde son bulması bekleniyor. 

ALT YAPI ÇALIŞMALARININ BEDELİ 100 MİLYONU GEÇİYOR 

Önerler Mahallesi’nde 2023 yılının Ağustos Ayı’nda başlayan çalışmaların devamı olan Zafer Mahallesi’ndeki çalışmalar ise 2024 yılının Mart Ayında başladı. Önerler Mahallesi ve Zafer Mahallesi’ndeki yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının birleşmesi bekleniyor. Önerler Mahallesindeki yağmur suyu ve kanalizasyon Zafer Mahallesi’ne taşınarak bağlantıları yapılacak. Önerler Mahallesi’nde yağmur suyu kanalizasyon hat çalışmalarının bedelinin 100 milyonun üzerine çıkıyor. Teskinin yürüttüğü çalışmalarla birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin de çalışmaları devam ediyor. 

30 TEMMUZDA ÇALIŞMALARIN BİTMESİ BEKLENİYOR 

Önerler Mahallesi’nde yeni yerleşim yerlerinin ortaya çıkmasıyla alt yapı çalışmalarına da hız verildi. Atıksu ve Kolektör hattı Önerler Mahallesi ile Zafer Mahallesini kapsayacak. Önerler Mahallesi’nde ekipler kazı çalışmaları yaparak kanalları döşemeye devam ediyor. Çalışmaların 30 Temmuz tarihinde sona ermesi bekleniyor. 

TESKİ ÖNERLER MAHALLESİNDE BÜYÜK ÇALIŞMA BAŞLATTI 

TESKİ atık su kolektör hattıyla birlikte bölgeye içme suyu hattı, yağmur suyu hattı ve atık su hattı da yapıyor. TESKİ yetkililerinden gazetemize yapılan bilgilendirmede, TESKİ 11 bin 150 metre içme suyu hattı, 4 bin 852 metre yağmur suyu hattı, 14 bin 129 metre atık su hattı ve 5 bin 729 metre atık su kolektör hattı yapıyor denildi. 

İMDAT ŞAHİN